Morskie zabawy dla dzieci

Morskie klimaty

A może nad morze…? Morze ma w sobie coś, co przyciąga dzieci i dorosłych. 

Dzieciaki kochają zabawę na plaży. Ta ogromna piaskownica to istny raj dla małych budowniczych. Woda sprawia, że piasek jest wilgotny i udają się z niego piękne babki i zamki. Można też zrobić fosy, do których wlewają się fale. Moja córka może spędzać tak długie godziny. O chlapaniu się w wodzie i skakaniu przez fale nie muszę chyba wspominać? 

Ja uwielbiam morze za świeże powietrze i zachody słońca. Mąż za to najbardziej ceni … możliwość zjedzenia świeżej rybki. 🙂 

Morze to naprawdę wdzięczny temat. Czy ktoś potrafi przejść obok niego obojętnie? Jeśli nie możecie się doczekać wiatru we włosach i długich godzin spędzonych na plaży, przygotowałam dla was zestaw edukacyjny zawierający karty pracy w morskim klimacie. 

nad morzem zestaw edukacyjny

Czym jest Zestaw edukacyjny Chwila Spokoju nad morzem?

Chwila spokoju nad morzem to zestaw edukacyjny w postaci opracowanych i wydanych przeze mnie kart pracy, zapakowanych w praktyczne pudełko. W środku znajdziesz 11 kart wydrukowanych na grubym papierze o gramaturze 220 g/m2. Dzięki temu są trwałe i ciężej je pogiąć. Ponadto niektóre karty są wielorazowe i można po nich pisać markerem suchościeralnym. 

W pudełku oprócz kart z zadaniami znajdziesz nożyczki, marker suchościeralny, klamerki oraz magiczną gąbkę. Czyli wszystko, co będzie niezbędne podczas zabawy.

Po co powstała Chwila spokoju nad morzem? Oprócz wspomnianej już miłości do morza i spokoju? 🙂 Poprzez tych 6 aktywności edukacyjnych chcę wspierać umiejętność liczenia naszych dzieci oraz ich motorykę małą. 

Morskie zabawyJak bawić się tym zestawem?

Zapraszam Cię do zapoznania się ze szczegółowym opisem zabaw, tak abyś maksymalnie mogła wykorzystać możliwości, jaki daje ten zestaw edukacyjny. Zaczynamy!

Co tu nie pasuje

Ta zabawa rozwija i doskonali logiczne myślenie oraz percepcję wzrokową. Uczy kategoryzowania elementów otaczającego świata. W każdym rzędzie znajdują się cztery obrazki. Wiąże je jeden wspólny mianownik, czyli wszystkie mają ze sobą coś wspólnego.

Zadaniem dziecka jest wytypowanie obrazka, który nie pasuje do pozostałych. Jeśli np. wśród zwierząt znajduje się jeden człowiek, oznacza to, że nie powinien się on tam znaleźć, bo nie pasuje do tej kategorii.

Podczas tej aktywności moje dziecko naprawdę zaskoczyło mnie swoją wiedzą i pomysłami na skategoryzowanie elementów. Nie mogłam się go nachwalić. Pamiętaj, zasłużone pochwały świetnie wpływają na pewność siebie. 🙂  

Dopasuj cienie

Dziecko musi przeanalizować kształt każdego obrazka, aby móc wykonać zadanie, czyli poprowadzić linię między morskim stworzeniem z lewej strony, a jego cieniem z prawej strony. Z karty można korzystać wiele razy, ponieważ jest zalaminowana.

Dorosłym to zadanie wydaje się banalnie proste, jednak u dzieci rozwijająca percepcję wzrokową i logiczne myślenie, tak potrzebne na kolejnych etapach nauki. Dodatkowo rysowanie linii ćwiczy małą rączkę. 

Syrenki

10 kart do samodzielnego wycięcia, które stanowią doskonałą pomoc w nauce liczenia. Karty należy wyciąć, a następnie przeciąć na pół.

Na pierwszej połowie narysowana jest syrenka, a obok niej cyfra. Druga połowa przedstawia zbiór muszelek odpowiadający tej cyfrze. Zadaniem malucha jest przeliczenie muszelek i dobranie odpowiedniej karty z cyfrą.

Jeśli macie w domu prawdziwe muszelki, dziecko może też położyć ich odpowiednią liczbę na każdej z kart. Radocha i wspomnienie lata gwarantowane! 🙂 

Mapa skarbów

To najbardziej przyciągająca wzrok karta w zestawie. 🙂 Dziecko musi podążać mazakiem za wyznaczoną linią pełną zawijasów. Doprowadzi to naszych piratów do miejsca, w którym ukryty jest skarb.

Taka aktywność to świetny wstęp do nauki pisania, rozwijający sprawność manualną oraz percepcję wzrokową. Z karty można korzystać wiele razy, ponieważ jest zalaminowana. 

Pirackie szlaczki

Z tą kartą pracy Twoja pociecha może ćwiczyć zdolności grafomotoryczne. To, podobnie jak przy poprzednim zadaniu, rozgrzewka przed nauką pisania. Zadaniem dziecka jest narysować szlaczek po śladzie. W ten sposób zaprowadzi pirata do celu.

Karta również jest zalaminowania, czyli wielokrotnego użytku. Moja córka chętnie wykonała zadanie kilka razy, kiedy poprosiłam ją, aby zrobiła to:

  • jak najszybciej
  • jak najwolniej
  • bez odrywania mazaka.

Pirackie karty z cyferkami na klamerki

Moje dziecko uwielbiają to zadanie. 🙂 Składa się ono z 16 kart do samodzielnego wycięcia, które przedstawiają zbiory różnych przedmiotów. Poniżej nich znajdują się trzy cyfry do wyboru.

Zadanie dziecka polega na policzeniu obiektów w zbiorze i przypięciu klamerki przy odpowiedniej cyferce. Ta aktywność wspomaga sprawność paluszków oraz oczywiście liczenie i rozpoznawanie cyfr. 

Gdzie kupić ten zestaw?

Zestaw Chwila Spokoju Nad Morzem kupisz w naszym sklepie online. Wysyłki realizujemy w ciągu 24 godzin, więc nie będziesz musiała długo czekać, aby zacząć zabawę ze swoim dzieckiem! To jak? Wybierasz się z nami nad morze?

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Dziecko i technologia – jak utrzymać balans

W dzisiejszym cyfrowym świecie dzieci są otoczone technologią od najmłodszych lat. Smartfony, tablety, telewizory i komputery stały się integralną częścią życia rodziny. Choć technologia może być niezwykle użyteczna i edukacyjna,…

Przeczytaj
Brak więcej podobnych propozycji.

Aktualne promocje w sklepie