Te dwa nawyki rujnują Ci życie

To one. Podszczypują Cię w najmniej oczekiwanym momencie. Drażnią i chodzą krok w krok.

To one mogą zrujnować Twoje życie.

Pamiętasz “Gwiezdne Wojny”? To tam po raz pierwszy usłyszałam o jasnej i ciemnej stronie mocy. Jasna i ciemna. Dobra i zła. Korzystna i niszcząca. Takie mogą być moce albo inaczej mówiąc dwa paskudne nawyki. Takie, które zatruwają życie, i przy których nawet słodzona kawa wydaje się gorzka. Czujesz się jakbyś ściskała w dłoni milion złotych monet, a za moment czujesz chłód szarej kostki chodnikowej.
Nie muszę Was poznawać, bo znacie się na pewno.

R y w a l i z a c j a to pierwsza z niezwykłej dwójki nawykowego rodzeństwa. Mówią, że może mieć swoją jasną stronę, motywować do działania, pokonywania siebie, walki. Częściej jednak powoduje, że tracimy oddech czując jak siedzi na naszych płucach z szyderczym uśmiechem. Głowa pulsuje coraz szybciej,ciężka jak kamień. Rywalizacja jest zdrowa, ale tylko wtedy gdy walczysz sam ze sobą. Może też pomagać Ci dać z siebie więcej. Gdy tylko Twoja czujność opadnie, a rywalizacja spowoduje, że będziesz uzależniać od niej swoją wartość, zniszczy Cię od środka. Wypali.
Nie goń za innymi i nie uzależniaj od nich swojej wartości, i tego z jakim uczuciem patrzysz na odbicie w lustrze. Bądź sobą i codziennie staraj się być lepszym od siebie.

Grubsza czy chudsza? Ma ładniejszą torebkę ze skóry węża? Już się pewnie domyślasz, że mówię o p o r ó w n y w a n i u . To ono jako drugi nawyk nie pozwala się rozwijać. Kiedy rodzi się mała istota nikt nie pogania pierwszego uśmiechu ani umiejętności układania kolorowych puzzli. Każdy z nas ma inne tempo rozwoju i u każdego przebiega ono w inny sposób. Widziałaś kiedyś tor z przeszkodami? Biegniesz swoim, odgrodzonym ścianami, a każda przeszkoda dopasowana jest tak, abyś mogła się rozwijać. To takie nasze życie, prawda? Jaki byłby sens, żebyś się zatrzymywała, koślawo wdrapywała na mur i zaglądała co robią inni?
Zawsze znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Tylko co oprócz frustracji, czy chwilowej pewności siebie da budowanie swojego życia na tym jak wypadasz z innymi?

Nie musisz być najlepsza, najładniejsza, najmądrzejsza. Bądź po prostu fajna – sama dla siebie.

 

Categories styl życia

Cześć, mam na imię Asia! Lubię wiosnę, twórcze życie, rumiane maliny i poszukiwanie lepszej codzienności. Chcę się dzielić motywacją do tego, by każdego dnia żyć trochę lepiej niż wczoraj. Miłej lektury!

  • Kamila

    To prawda, że porównywanie i rywalizacja mogą doprowadzić do destrukcji, choć w minimalnej dawce mogą mobilizować. We wszystkim trzeba zachować umiar…

    • tak… ja niestety z reguły zawsze przeginam 😉