Previous Article Next Article Nauka fotografii dla początkujących – blogi inspirujących kobiet
Posted in inspiracje

Nauka fotografii dla początkujących – blogi inspirujących kobiet

Cześć, mam na imię Asia! Lubię wiosnę, twórcze życie, rumiane maliny i poszukiwanie lepszej codzienności. Chcę się dzielić motywacją do tego, by każdego dnia żyć trochę lepiej niż wczoraj. Miłej lektury!
Nauka fotografii dla początkujących – blogi inspirujących kobiet Posted on Czerwiec 27, 20178 komentarzy
Cześć, mam na imię Asia! Lubię wiosnę, twórcze życie, rumiane maliny i poszukiwanie lepszej codzienności. Chcę się dzielić motywacją do tego, by każdego dnia żyć trochę lepiej niż wczoraj. Miłej lektury!

Nauka fotografii chodziła mi po głowie długo, długo, i jeszcze dłużej. Mój dziadek robił piękne artystyczne zdjęcia, tata też wie co zrobić i jak ustawić, gdy ma w ręku aparat. Postawiłam sobie za cel honoru przedłużyć tradycję rodzinną, ale nie mogłam się ogarnąć i po prostu zacząć dłuuuugi czas. Za długi 🙂

Myślałam, że to strasznie trudne i na pewno tego nie opanuję. Sądziłam, że jedynym wyjściem jest szkoła fotografii. Jak bardzo się myliłam, gdy zaczęłam szukać. Dziś mam dla Was kilka miejsc w sieci online, do których zaglądam regularnie, i z których nauka fotografii może nie jest zupełnie prosta, ale na pewno przyjemna, o! A to już coś 😉

JEST RUDO

“Znakomitą część czasu pokazuję innym, że wszystko jest możliwe, choć najczęściej zajmuje to więcej czasu, niż początkowo zakładamy. SIĘ DA! to moje motto, które przelewam w każdy blogowy artykuł. A no właśnie, okazało się, że blogowanie daje mi dużo frajdy. Uczę podstaw fotografii, wiary w siebie i zachęcam do pięknego życia. Z pasją. Bo tylko takie ma sens. Mam ambicje, aby i Tobie udowodnić, że potrafisz!”

Armia rudzików cały czas rośnie w siłę, a Natalia w prosty i łatwy sposób przekazuje podstawy fotografii i wiele inspiracji. Masa artykułów do przeczytania i nauczenia, super poradnik w darmowym ebooku, sklep z lekcjami. Nie będę dużo gadać, bo na pewno już tam wsiąkliście na amen 🙂

http://jestrudo.pl

STUDIO MIŁOŚĆ

“Dziś oprócz robienia zdjęć, wspieram kobiety, żeby same chwyciły za aparat i miały frajdę z robienia zdjęć. Fotografia jest prosta i przyjemna – naprawdę! Nie ma sensu spinać się i koncentrować na wytykaniu błędów. Błędy bywają fajne. (..) Ja sama podchodzę do fotografowania na coraz większym luzie  – i tego staram się uczyć.”

O Dominice już wspominałam nie raz i gościłam we wpisie o kryzysie fotograficznym. Można powiedzieć, że wytłumaczy i pokaże Ci wszystko krok po kroku. Żałuję, że tak rzadko pojawiają się blogowe wpisy, ale Dominika nadrabia to kobiecą grupą fotograficzną, gdzie podrzuca pomysły i daje niesamowite wsparcie. Autentyczna i naprawdę fajna dziewczyna, polubicie ją!

www.studiomilosc.pl

WHITE EYED HUSKY

” Mniej więcej pięć lat temu postanowiłam sobie, że nauczę się fotografii.(…) Nie sądziłam, że tworzenie kadrów wciągnie mnie do tego stopnia. Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że zajmę się tego typu twórczością, na pewno bym w to nie uwierzyła.

U Moniki znajdziecie cudną fotografię zwierząt, trochę poradników fotograficznych, informacji o sprzęcie, obróbce zdjęć i wiele innych inspiracji. Monika wykonuje też projekty graficzne. Jest świeżo i pięknie!

http://blog.whiteeyedhusky.pl/

MAGDALENA MIZERA

“Tematyka bloga jest prosta – piszę o fotografii w jasny, lekki i ciekawy sposób. Piszę o moich doświadczeniach, spostrzeżeniach, ale także ciekawych miejscach jakie odwiedzam i fotografuję.”

Na Magdę trafiłam w jednej z facebookowych grup i nie pożałowałam. Jeśli kochacie bardzo jasne, rozświetlone bielą zdjęcia to Magda zaprowadzi Was w swój cudowny świat i powie jak to robi. Jeszcze nie przeczytałam wszystkich wpisów, ale jak tylko znajdę chwilę spokoju to lecę czytać i wzdychać do pięknych fotografii.

http://www.blog.magdalenamizera.pl/

FOTOGRAFIA COOLINARNA

Treści, które tu znajdziecie w dużej mierze są ponadczasowe. Mam jednak apetyt na więcej.”

Bomba! Miejsce pełne ciepła i spokoju, które zjecie wzrokiem. Asia rzuciła pracę na etacie, by zająć się zdjęciami i na blogu uczy jej w prosty sposób. Nie czytałam, połknęłam wszystkie posty i chcę więcej. Jeśli robicie zdjęcia jedzenia musicie tam zajrzeć. Mniam!

http://fotografiacoolinarna.pl/

Cytaty i zdjęcia zostały zaczerpnięte ze stron ich autorów.

Wyobrażam sobie jak teraz inspiracja nakazuje Wam wziąć aparat do ręki i próbować. Po napisaniu tego postu sama się nakręciłam, ale oszczędzę Wam ujęć przy świetle żarówki 😉

Dajcie znać, czy znaleźliście coś dla siebie. A może macie inne miejsca, które warto odwiedzić? Podzielcie się jeśli tak! 🙂 

Cześć, mam na imię Asia! Lubię wiosnę, twórcze życie, rumiane maliny i poszukiwanie lepszej codzienności. Chcę się dzielić motywacją do tego, by każdego dnia żyć trochę lepiej niż wczoraj. Miłej lektury!
 • Decoupage Martyny

  Bardzo ciekawy wpis.Pozdrawiam

 • Dobrze poznać takie miejsca w sieci – inspiracji nigdy za wiele 🙂 Choć nie pretenduję do miana fotografa, to chciałabym potrafić robić dobre zdjęcia. Ciekawe, czy da się bez ciężkiej lustrzanki? 🙂

  • da się 🙂 jeśli robisz zdjęcia przy dziennym świetle to już połowa sukcesu. Próbuj! 🙂

 • Aśka Olszewska

  Dzięki za to zestawienie! Właśnie takich informacji mi teraz potrzeba!

 • Storyland 14

  Od dawna spycham ten temat na plan dalszy bo zdjęcia robi mój mąż ale od zawsze lubiłam to robić, teraz trzeba stanąć przed faktem – odkąd zaczęliśmy szkolić się w robieniu filmów aparat poszedł w kąt i ja tego sobie nie mogę darować. Dlatego to projekt dla mnie na najbliższe miesiące – z kilkoma blogami jakie prezentujesz spotkałam się już kiedyś i bardzo je sobie cenię. Faktycznie my kobiety umiemy sobie pomagać ! Cenna lista i rada – dziękuje ❤️

 • Dicappo

  Lubię fotografować, ale moje zdjęcia nie są aż tak mega perfekcyjne. Ja uważam, że mogą być one piękne z tłami super, ale warto też pokazywać tą naturalność, bo bloger to też jest zwykły człowiek. A nie oszukujmy się różne akcesoria do zdjęć też kosztują.

 • znalam tylko dwa blogi z Twojego zestawienia. a reszta jest taka kuszaca! wnikne w nie bardzo.
  czas popracowac nad moimi zdjeciami, by przemawialy jeszcze bardziej. bo na razie na pewno wygrywam pod katem ilosci. robie ich miliony 🙂