Previous Article Next Article 30 fajnych pomysłów na to jak zrobić dla siebie coś dobrego
Posted in styl życia

30 fajnych pomysłów na to jak zrobić dla siebie coś dobrego

Cześć, mam na imię Asia! Lubię wiosnę, twórcze życie, rumiane maliny i poszukiwanie lepszej codzienności. Chcę się dzielić motywacją do tego, by każdego dnia żyć trochę lepiej niż wczoraj. Miłej lektury!
30 fajnych pomysłów na to jak zrobić dla siebie coś dobrego Posted on Maj 29, 201711 komentarzy
Cześć, mam na imię Asia! Lubię wiosnę, twórcze życie, rumiane maliny i poszukiwanie lepszej codzienności. Chcę się dzielić motywacją do tego, by każdego dnia żyć trochę lepiej niż wczoraj. Miłej lektury!

30 fajnych pomysłów na to jak zrobić dla siebie coś dobrego to ekspresowa ściąga dla wszystkich zabieganych. Jeśli chcesz się o siebie zatroszczyć to podrzucam Ci trochę inspiracji, które na mnie autentycznie działają i sprawiają, że nie tylko nogi i ręce, ale i serce, i głowa są wypoczęte.

 30 FAJNYCH POMYSŁÓW NA TO JAK ZROBIĆ DLA SIEBIE COŚ DOBREGO

 

1. Usiądź na balkonie i wygrzej się w słońcu. Ja, gdy siadam na moim tarasie ze szklanką wody z plasterkami pomarańczy, mam wrażenie, że czas się zatrzymał.

2. Wymień 6 rzeczy, za które jesteś dziś wdzięczny. Jakiś czas temu brałam udział w projekcie wdzięczności. Powiem krótko – warto♡

3. Pogrąż się w marzeniach. Pozwól, by myśli popłynęły morzem kreatywności i piękna!

4. Zjedz ulubione lody. Uwielbiam owocowe, a będąc w ciąży pokochałam czekoladowe, i tak mi zostało.

5. Pomyśl co jest w Tobie fajne. Tak rzadko to robimy, że powinno stać się porannym rytuałem na rozpoczęcie pozytywnego dnia.

6. Poczytaj książkę, na którą brakowało Ci czasu. Mam słabość do kupowania książek i kilkanaście tytułów, które czekają na wolny wieczór.

7. Idź na upragniony masaż. Albo namów kogoś bliskiego do masowania 🙂

8. Zapisz się na jogę. Ja się zapisuję! Na razie ćwiczyłam online w domu z Małgosią, a od czerwca ruszam na zajęcia offline. Nie mogę się doczekać!

9. Zacznij pisać dziennik. Kiedy miałam 13 lat zaczęłam pisać pamiętnik. Do dziś mam stertę zeszytów zapisanych wspomnieniami. Później zostałam blogerką i tak piszę do dziś. To już część mnie i nie potrafię funkcjonować bez układania słów.

10. Spróbuj scrapbookingu. W tej kwestii odsyłam Cię do Kasi, niezwykłej inspiracji.

11. Pokaż bliskiej osobie coś pięknego lub niezwykłego. Dla mojej córki niezwykła była krowa, więc kilka dni temu jeździliśmy rowerami tak długo, aż znaleźliśmy krowy na polu. Zosia była zachwycowa, a moje serce pełne miłości.

12. Dowiedz się czym jest Miracle Morning.

13. Jedź na wycieczkę rowerową i obserwuj przyrodę. Teraz kwitnie przepiękny żółty rzepak♥

14. Upiecz coś pysznego.

15. Nie sprawdzaj facebooka przez jeden dzień. To zadanie, do którego już długo się przymierzam. Czas zrealizować inspirację, a o efektach na pewno wspomnę na blogu.

16. Wypisz 5 rzeczy, które sprawiają Ci przyjemność. Nie zapomnij zrealizować przynajmniej jednej 🙂

17. Posłuchaj nastrojowej muzyki z zamkniętymi oczami ( ja uwielbiam Opowiem Ci o mnie Pawła Domagały, szczególnie Gdybyś była)

18. Odgrzeb w szufladzie woski zapachowe i zapal przy relaksującej kąpieli.

19. Powiedz sobie, że akceptujesz się i lubisz. Poczuj jak dobrze jest być fajnym! 😉

20. Przytul swojego zwierzaka i spędź z nim wspólny czas. Wtapianie się w futro mojego kota to relaks gwarantowany. Wtedy czuję jakby zdejmował ze mnie całe napięcie.

21. Kup kwiaty i postaw w swoim miejscu pracy. Od razu się milej pracuje, prawda?

22. Połóż się na podłodze i rozluźnij całe ciało. Dziesięć, może piętnaście minut, które zapewnia odpoczynek mojemu ciału i myślom.

23. Zanuć piosenkę którą lubisz i pobujaj się w jej rytmie. Daj się ponieść muzyce!

24. Spróbuj kaligrafii ( mnie strasznie kusi!)

25. Znajdź wyjątkową cechę, która Cię różni od innych. Jestem pewna, że masz coś takiego. Uczyń z tego swoją tajną broń 🙂

26. Obejrzyj album ze zdjęciami. To dla mnie zupełnie różne wrażenia niż przeglądanie zdjęć w internecie.

27. Uśmiechnij się do osoby mijanej na ulicy. 

28. Znajdź 5 rzeczy, którymi nie warto się przejmować. Przy każdej powtórz, że nie ma ona znaczenia.

29. Zjedz obiad na świeżym powietrzu. Najlepiej wybierz się na piknik, teraz pogoda nas tak rozpieszcza!

30. Weź udział u kursie fotograficznym. Ja czekam na ten od Dominiki w Studio Miłość, czuję, że będzie rzeczowo i inspirująco!

Trzydzieści inspiracji za nami, ale jeśli macie swoje to podzielcie się w komentarzu. Byłoby cudownie ♡
Cześć, mam na imię Asia! Lubię wiosnę, twórcze życie, rumiane maliny i poszukiwanie lepszej codzienności. Chcę się dzielić motywacją do tego, by każdego dnia żyć trochę lepiej niż wczoraj. Miłej lektury!
 • Czarna Skrzynka

  Ja ostatnio ćwiczę punkt 27. Wbrew pozorom to jest strasznie trudne! Nie wiem, skąd w człowieku taki opór? Bo jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, żeby ktoś zareagował negatywnie 🙂

  • Masz rację, wbrew pozorom trzeba wykazać się odwagą 🙂

  • Ja bardzo często obserwuję wtedy zaskoczenie albo odwzajemniony uśmiech 🙂

 • Miracle Morning… Wiesz, że o tym nie słyszałem? Lubię taką tematykę, więc książka do której odsyłasz ląduje do listy “książek do przeczytania w pierwszej kolejności” 🙂

  • Cieszę się 🙂 jeśli znasz dobrze angielski to znajdziesz też książkę o takim tytule jak zagadnienie. Dobrych poranków!

 • Przejrzałam całą listę i z uśmiechem przyznaję, że kilka z nich spełniam. Między innymi wygrzewam się na słonku, zabierając ze sobą książkę i psa. Biorę udział w warsztatach – u mnie z fotografii kulinarnej 🙂 Kwiaty też stoją w wazonie. Chętnie kilka innych propozycji z listy przygarnę 🙂

  • To świetnie:) zawsze chciałam mieć psa, żeby towarzyszył mi na spacerach. Powiesz coś więcej o warsztatach? Z jakich konkretnie korzystasz?

   • Obecnie jestem w trakcie warsztatów organizowanych przez Akademię Fotografii. Są to warsztaty z fotografii kulinarnej prowadzone przez Rafała Meszkę. Odbywają się w stolicy i Krakowie. Ja jeżdżę na te do Krakowa, bo są to 2 weekendy. Jeden za mną, drugi wciąż przede mną 🙂

 • Estera Mańkowska

  Świetna lista! Z drugiej strony zadziwia mnie to, że życie jest tak szybkie, że musimy sobie przypominać by robić takie proste rzeczy, które powinny być naszą naturą. Punkt nr 25 – dałaś mi zagwózdkę na dzisiejszy dzień ;*

 • Wow! Ile pomysłów! Widać, że się przyłożyłaś do tej listy, bo propozycje nie są banalne! Zwłaszcza kaligrafia 😛

  • dziękuję:) a wiesz, że chcę spróbować brush letteringu? Ostatnio długo szperałam u Ciebie na stronie i szukałam inspiracji i podpowiedzi 🙂 Trzy dni temu dotarły moje brush peny i zobaczymy co z tego wyjdzie 😉 P.S. masz piękny sklep, aż czuć przed monitorem zapach kawy 🙂 ściskam!