10 postanowień na nowy rok i lepsze życie

Co roku zastanawiamy się nad noworocznymi postanowieniami. Koślawo kreślimy je na papierze kalendarza na nowy rok. Kartki pachną świeżym drukiem, szeleszczą i sztywną uginają się pod opuszkami palców. Co roku przed 1 stycznia myślimy jak zmienić swoje życie. A może siebie?

Nigdy nie wychodziły mi takie postanowienia. Wpadałam na tysiąc pomysłów, ale do końca stycznia niewiele z nich zostawało. Co więc mogę mówić na temat postanowień, których nie umiem realizować? Chciałabym opowiedzieć Wam o decyzjach jakie zapadały już “w trakcie”, a zmieniły moje życie choć trochę. Sądzę, że na lepsze.

10 POSTANOWIEŃ NA NOWY ROK I LEPSZE ŻYCIE:

1. Zwolnij tempo

Gdzie tak pędzisz? Na początku tego roku zauważyłam, że moje ostatnie kilka lat przeciekło mi pomiędzy palcami. Nie widziałam, nie przeżywałam i nie czułam jak mijają. Wyniosłam z nich niewiele, a patrząc na kolejne siwe włosy najbliższych straciłam dużo. Mówiono o mnie “dziecko chaosu” i wcale nie było mi z tym dobrze

2. Myśl co jesz

To wielka zmiana dla mnie. Przestałam traktować siebie jak mały śmietniczek, w którym ląduje wszystko co chcę. Zaczęłam wybierać produkty i stałam się wybrednym konsumentem. Czuję się świetnie!

3. Rozwijaj i miej pasję

Piękna sprawa. Moja pasja, pielęgnowana od kilkunastu lat trochę przycichła i przygasła. Początkowo było mi z tym trudno, smutno. Pomyślałam, że nie jest to powód, by budzić w sobie poczucie winy. Szukam na nowo pasji, rozwijam się. I jak mi z tym cudnie!

4. Żyj tak by codziennie uczyć się czegoś nowego

Codziennie chcę umieć coś nowego, czasem to wiedza medyczna, a czasem tylko zupa.

5. Poszukuj sensu życia i czerp z tego radość

Szukaj, dociekaj, pytaj. Zabłądzisz to wróć. Ciesz się dążeniem za lepszym jutrem.

6. Poznawaj ludzi

Czerp z ich bogactwa, obserwuj i inspiruj się.

7. Mów o uczuciach

Mam wrażenie, że uczucia stały się nie modne. Nie bądź twardzielem. Mów o nich, otwieraj się, bądź wrażliwa. Zaryzykuj i pokaż swoje wnętrze, bądź prawdziwa.

8. Zmieniaj się wprowadzając małe zmiany

Zmiana to proces, pamiętaj. Myśl o nowych celach i stawiaj małe kroki. Pomału, bądź cierpliwa.

9. Przełam się i odważ na coś na czym Ci zależy.

To było dla mnie szczególnie ważne i szczególnie trudne. Przełamać siebie, swoje myśli, serce, obawy. Nie skupiaj się na ocenie innych. Rób swoje, a będziesz wdzięczna sama sobie.

10. Doceniaj to co masz, bo nic nie jest dane na zawsze

Nigdy nie wiemy, kiedy to co mamy zostanie nam zabrane. Doceniaj i kochaj życie.

 

Categories styl życia

Cześć, mam na imię Asia! Lubię wiosnę, twórcze życie, rumiane maliny i poszukiwanie lepszej codzienności. Chcę się dzielić motywacją do tego, by każdego dnia żyć trochę lepiej niż wczoraj. Miłej lektury!

  • Szczerze, to nie lubię postanowień noworocznych. Wolę planować! To pozwala mi się bardziej zmotywować do realizacji mouch marzeń. W każdym razie dobrze jest do czegoś dążyć!